ЛУЦЬКИЙ ЗАМОК
Замок Любарта – перший пункт в локаціях Луцька, які неодмінно варто відвідати. Це один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених замків в Україні. Візитівка міста зображена на купюрі 200 гривень.
Доїхати до замку можна маршрутками 17 та 17а, пройшовшись від їх кінцевих зупинок. А ще ліпше йти пішки з центру – вулицями Лесі Українки та Данила Братковського.
БУДИНОК З ХИМЕРАМИ
Цей будинок потрапив до списку чудес Волині. Тут розміщено понад 500 скульптур. Микола Головань будує його усе життя. Скульптор каже, що це – добрий сімейний вернісаж.
Будинок розташований над річкою Стир на вулиці Лютеранській. Це теж у Старому місті. Найзручніше їхати машрутками № 4, 9 і 9А, 10, 11, 28.
ТЕАТРАЛЬНИЙ МАЙДАН
Це – головна площа Луцька. Тут розташований Свято-Троїцький собор, Волинський драмтеатр, пам’ятник Лесі Українці, луцький “Біг-Бен” (дев’ятиповерхівка, яка показує час, дату і температуру повітря), ЦУМ. І до всього іншого – гігантські букви – “Я люблю Луцьк”, з якими можна сміливо фотографуватися.
Усі дороги в Луцьку ведуть на Театральний майдан. Тож сюди їде майже увесь транспорт.
ЛІТАК ПОСЕРЕД СПАЛЬНОГО РАЙОНУ
Іл-18 «живе» на проспекті Молоді в Луцьку. Літак захований поміж житлових будинків цього спального району. Розташований він там ще із початку 80-х. Це був подарунок авіаторів місту до 900-річчя.
Дістатися можна маршрутками № 2, 10, 16, 29, 31.
ПАМ’ЯТНИК СКРЯБІНУ
Скульптуру Андрія Кузьменка можна побачити у сквері на території рекреаційного комплексу «Сіті-парк». Це – оновлений пам’ятник Кузьмі. Перший був зовсім не схожий на музиканта.
Транспорт туди ходить дуже активно. Із центру сідайте у маршрутки №2, 16, 23, 31, 33.
ФОНТАН З ПІДСВІТКОЮ
На розі вулиць Лесі Українки і Кривий Вал розташований новий фонтан з підсвіткою. Особливо гарно тут ввечері та уночі.
Йти пішки з Театрального майдану декілька хвилин.
ЛУЦЬКИЙ ЗООПАРК
Тут є ведмеже та левове містечка з майданчиками для огляду тварин, павільйони з вольєрами для приматів, дикого кабана і парнокопитних, ветеринарна клініка. Всього тут можна зустріти понад 40 видів фауни, 88 тварин і 35 птахів. Це, наприклад, благородний олень і антилопа з ламою, бізон і дикобраз, павичі, чорні лебеді тощо.
Зоопарк розташований неподалік Бандерштату, на околиці Центрального парку.
ДИТЯЧА ЗАЛІЗНИЦЯ
Хоч це одна з найменших в Україні дитячих залізниць, але й одна з найбільш мальовничих – її шлях пролягає через ботанічний сад. На цій залізниці виросло не одне покоління лучан.
Працює залізниця у вихідні. Розташована на вулиці Шопена. Зручно їхати маршрутками № 18 та 32, або знову-таки пойтися пішки з центру.
КРУТИЙ СТРІТ-АРТ
Багато стильних графіті з’явилося у Луцьку останніми роками. Мандруючи містом, можна натрапити на них випадково. Ми рекомендуємо побачити графіті-тризуб (на проспекті Волі навпроти гімназії №4), мироносицю (у сквері на початку вулиці Лесі Українки), мурал Луцького замку та покровителя міста Святого Миколая (біля Старого ринку на фасаді школи №8) і стильний арт у сквері на вулиці Крилова.
АПТЕКА-МУЗЕЙ
Це не тільки музей, це ще й найдавніша у Луцьку аптека. Вона діяла ще із середини XIX століття. «Центральний» експонат – унікальний провізорський касовий апарат 1902 року.
Аптека-музей «живе» на вулиці Драгоманова. Найзручніше їхати машрутками № 4, 9 і 9А, 10, 11, 28.
МУЗЕЙ ЦЕГЛИ
Цегла, плитка, кахлі, черепиця як музейні експонати збережені у Луцькому замку. Тут можна побачити старовинні будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень. Люди, які у цьому тямлять, кажуть, що музей – дуже цікавий.
Музей цегли працює щодня. Як дістатися до Луцького замку – ви уже знаєте.
МУЗЕЙ ДЗВОНІВ
Музей дзвонів у Луцькому замку – єдиний в Україні. Серед експонатів – дзвони XVII – початку ХХ століття. Цікаво, що у 60-х роках попереднього століття сюди звозили дзвони із закритих церков. У колекції луцького музею дзвонів – трохи менше сотні експонатів. Тут можна побачити найменший дзвоник – довжиною всього декілька сантиметрів, який колись призначався для поштової карети. А ще – величезний церковний дзвін, який важить майже півтонни. Також тут є дзвони з пожежної частини, залізничного вокзалу, річкової пристані, пошти і навіть невеличкий шкільний дзвоник.
МУЗЕЙ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ
Авіаційна та бронетанкова техніка, артилерійське і зенітно-ракетне озброєння, стрілецька зброя, апаратура і обладнання військ зв’язку – експонати тематичного музею. Словом, усе те, про що зараз чуємо у новинах із зони АТО.
Музей розташований у районі вулиці Шопена (офіційна адреса – вулиця На таборищі). Сюди потрібно їхати автобусами № 18 і 32.