Бандерштат 2016

На Бандерштаті протягом трьох ночей відбулися кіноперегляди відомих українських стрічок.

У першу ніч майданчик Bander Night Cinema розпочався зі стрічки «Політ золотої мушки». Режисер Іван Кравчишин зазначив: «Наприкінці фільму ви зрозумієте, чому він називається саме так».

Далі фестивальники дивилися «Холодний Яр». Сильне, патріотичне та інформативне кіно про холодноярівців та їхню діяльність. Олександр Ратушняк подякував усім, хто взяв участь у зйомці стрічки і розповів деякі деталі про фільм. Та чи не найбільше вразив фільм «Крим.Опір», представлений кримчанином Сервером Зейнідіновим. Стрічка про те, що насправді відбулося в Криму у 2014 році, про переслідування та гоніння, про нелегку долю кримських татар та те, як Росія відібрала український півострів. Мабуть, кожен присутній відчув той посил, з яким подавалися події у Криму.

У другу ніч кіноперегляд розпочався зі стрічки «Той, хто пройшов крізь вогонь», яка була відома з анонсів та афіш чи не кожному українцю. Фільм «Хто, як не ми?» розповів про військових волонтерів. Для представлення цього фільму завітала ціла команда.

Остання ніч була охоплена містикою та загадками. І розпочали ми із «Тіні незабутих предків», що привідкрили перед нами таємничу завісу історій з Карпат, мольфарства та духів лісу. Режисер Любомир Левицький представив свою роботу і, як всі інші представники. Завершився Bander Night Cinema кінороботою  «Синевир».